Hayvanlarda temel kullanım alanları;

Besin Takviyesi: İhtiyaç duyulan neredeyse tüm besleyici maddeleri içerdiğinden sağlıklı kalması için düzenli olarak kullanılabilir.
Halsizlik Tedavisi: Doğadaki en zengin protein kaynağı olarak halsizliğin tedavi edilmesinde ve hayvanın canlılık kazanmasında en büyük yardımcıdır.
Kilo Aldırma: Yemeklerden sonra verilmesi sağlıklı ve dengeli kilo almasını sağlar.
Kilo Verme: Yemeklerden önce verilmesi hayvana tokluk hissi verir. Hayvanın hem daha az yemesini hem de gerekli besinleri alarak sağlıklı zayıflamasını sağlar.
Köpeklerde Dışkı Yemeyi Önleme: Köpeklerde dışkı yemenin psikolojik, çevresel, biyolojik ve beslenmeye dayalı birçok nedeni vardır. Spirulina mineral eksikliğinden kaynaklanan Dışkı Yeme problemini önlemede etkilidir. İçerdiği zengin ve tamamı sindirilebilir formda olan mineraller köpeğin ihtiyacını karşıladığından köpek bu zararlı davranışını bırakır.
Spirulina günlük A vitamini, B12 vitamini, B vitamini kompleksi, Demir, Esansiyel Mineraller ve GLA ihtiyacının tamamına yakınını karşılar.

Spirulina, %5 yağ oranıyla diğer tüm protein kaynaklarından daha az yağ içerir. 10 gr. Spirulina 36 kaloridir ve hemen hemen hiç kolesterol içermez. Spirulina düşük kalorili, kolesterolsüz, düşük yağ oranlı bir protein kaynağıdır.
spirulina@vettekmed.com
Tatlı suda yetişen, spiral şekilli, mikroskobik bir mavi-yeşil alg olan Spirulina, Dünya üzerinde bulunan herhangi bir yiyecekten, bitkiden, tahıldan veya şifalı bitkiden daha fazla temel besin içerir. Vücut tarafından kolayca sindirilen bir tam protein kaynağıdır, 8 temel aminoasidin tamamını içerir. İçerdiği en az yüzde 60 oranında tamamı sindirilebilir bitkisel protein ile bilinen en yüksek oranlı protein kaynağıdır. Spirulina havuçtan daha fazla beta-karoten formunda A vitamini, ıspanaktan 50 kat fazla Demir ve sütten 25 kat fazla Kalsiyum içerir. Spirulina aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağıdır; zeaxanthin, lutein, astaxanthin ve yalnızca Spirulinada bulunan Phycocyanin antioksidanlarını içerir. Spirulina doğadaki en zengin E vitamini kaynağıdır. Ayrıca B-12 vitamini, temel mineraller ve ender bulunan bir yağ asidi olan Gamma Linolenic Acid (GLA) Spirulina’da bolca bulunur.